Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenia na życie najczęściej występują w formie terminowej. To znaczy, że z góry określasz okres, na jaki chcesz się ubezpieczyć. Najczęściej ubezpieczamy się na okres 15-30 lat ze względu na to, że jest to czas, w którym zdążymy odchować dzieci lub spłacić wszystkie swoje zobowiązania takie jak kredyty. Nawet jeżeli podpiszesz umowę na 50 lat pamiętaj – każde ubezpieczenie dobrowolne zgodnie z prawem można rozwiązać w ciągu 30 dni. Pamiętaj natomiast, że na cenę największy wpływ ma właśnie jego okres i Twój wiek.

Ubezpieczenie od poważnych zachorowań

Tego typu ubezpieczenie wypłaci Ci sumę ubezpieczenia w przypadku wystąpienia jakiejś jednostki chorobowej. Na przykład jeżeli kiedyś dowiesz się, że masz cukrzycę i ubezpieczasz się na 100 000 zł to otrzymasz dokładnie tę kwotę.

Ubezpieczenie od trwałego uszczerbku na zdrowiu

Uszczerbek na zdrowiu jest wypłacany jako procent uszczerbku, który Cię spotkał – określony w tabeli towarzystwa ubezpieczeniowego – oraz Twojej sumy ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia powinna odpowiadać Twoim zarobkom przez dwa lata. Przykład: Złamała Ci się ręka, towarzystwo stwierdziło 8% uszczerbku. Jeżeli zarabiasz rocznie 100 000 zł i ubezpieczasz się na 2 lata czyli na 200 000 zł, to otrzymasz 8%* 200 000 zł czyli 16 000 zł świadczenia. Co pozwoli Ci przeżyć bez pracy 2 miesiące czyli okres, w którym ręka powinna się zagoić .


Ubezpieczenie zdrowotne

Termin ubezpieczenie zdrowotne odnosi się do prywatnej opieki medycznej. Możemy tutaj zarówno korzystać z abonamentów w jednej firmie lub ubezpieczeń zdrowotnych dających dostęp do różnych placówek medycznych. Jest duże prawdopodobieństwo, że również do tej, z której teraz korzystasz – będziesz mieć po prostu do nich dostęp w ramach abonamentu “prywatnie”.
Zależnie od tego na czym najbardziej Ci zależy, możesz wybrać pakiet, w którym będziesz mieć dostęp do kilkunastu najważniejszych lekarzy ale dużą ilość badań albo odwrotnie. Najszerszym zakresem charakteryzują się ubezpieczenia zdrowotne – w nich oprócz badań i dostępu do lekarzy, możesz mieć wykonywane operacje i zabiegi medyczne w ramach ubezpieczenia, których koszt pokryje towarzystwo.
Dla siebie czy dla rodziny? (jeżeli dla rodziny to podać wiek wszystkich członków)
Czy zależy Ci na dostępie do lekarzy specjalistów? (jeżeli tak to wymień jakich)
W jakim mieście będziesz korzystał z placówek?
Czy interesuje Cię leczenie szpitalne?
Czy chorujesz na przewlekłe choroby? (jeżeli tak to wymień jakie)


Dane kontaktowe


Regulamin serwisu dostępny jest tutaj.